Zmień markę
Sprawdź ofertę marki Fiat
Sprawdź ofertę marki Fiat Professional
Sprawdź ofertę marki Jeep

Partner Fiat

  Katowice   Bytom

Nowy Fiat 124 Spider

Opublikowano: 30 czerwca 2016 Nowy Fiat 124 Spider

Nowy Fiat 124 Spider wpisuje się w tradycję swojego legendarnego protoplasty z takim samym celem rozkochania w sobie nowego pokolenia, stawiając na swój typowo włoski styl oraz osiągi. Będący hołdem dla kultowego samochodu, który został wprowadzony na rynek prawie 50 lat temu, nowy Fiat 124 Spider zapewnia autentyczne doświadczenia roadstera - bogate w emocje, technologię i bezpieczeństwo - połączone z typowo włoskim stylem.

Nowy Fiat 124 SpiderProjektanci z Centrum Stylu Fiata stworzyli samochód będący nową interpretacją klasycznego piękna swojego poprzednika, pozostawiając nietkniętą jej istotę. Linia nadwozia w jego przedniej części jest zdecydowana, ale nieagresywna, dwa lekkie wybrzuszenia nad silnikiem podkreślają jego moc. Samochód prezentuje się bardzo dynamicznie, jak przystało na prawdziwe sportowe lekkie auto z wzdłużnym silnikiem i napędem z tyłu oraz cofniętą kabiną.

Na region EMEA, Fiat 124 Spider jest wyposażony w nowoczesny, niezawodny czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 1,4 litra z technologią MultiAir. Silnik rozwija moc 140 KM i moment obrotowy równy 240 Nm i połączony jest z sześciostopniową skrzynią biegów. Jego osiągi są godne uwagi: samochód przyspiesza do 100 km/h w 7,5 s i może osiągnąć prędkość 215 km/h.

We Fiacie 124 Spider wykorzystuje się zawieszenie dwuwahaczowe z przodu i niezależne typu Multilink z tyłu, odpowiednio skalibrowane tak, by zwiększyć stabilność podczas hamowania i skrętu. Układ kierowniczy jest lekki i czuły, również dzięki elektrycznemu układowi wspomagania kierownicy.

Konfiguracja układu kierowniczego i zawieszenia, lekka rama, równomierny rozkład masy oraz silnik turbo to kluczowe elementy wpływające na niezwykłe doznania, jakie ten samochód potrafi podczas jazdy zapewnić. Jest to wyrafinowana przyjemność, uzyskana dzięki przyjętym rozwiązaniom mającym na celu ograniczenie głośności, wibracji i uzyskaniu lepszej sztywności, wśród których to rozwiązań na szczególną uwagę zasługuje wygłuszona szyba przednia oraz rozwiązania izolujące.

Fiat 124 Spider jest stworzony do jazdy z otwartym dachem, który jest łatwy w obsłudze, a jego otwarcie wymaga minimalnego wysiłku.
‹ wróć do listy aktualności i porad

Kontakt

Katowice, Kościuszki 261
32 202 70 03
cc@fiat-partner.pl

Bytom, Strz. Bytomskich 40B
32 280 65 65
cc@fiat-partner.pl

Zobacz trasę dojazdu