Zmień markę
Sprawdź ofertę marki Fiat
Sprawdź ofertę marki Fiat Professional
Sprawdź ofertę marki Jeep

Partner Fiat

  Katowice   Bytom

Grzyby w klimatyzacji

4 lipca 2016 Grzyby w klimatyzacji

Klimatyzacja jest podstawą komfortowej podróży podczas upalnych dni. Jednak źle wyregulowana i zagrzybiona może stać się przyczyną poważnych infekcji, zwłaszcza u osób z obniżoną odpornością. Podobnie jak stacjonarne klimatyzatory, regularnemu czyszczeniu należy poddawać klimatyzacje samochodowe. Wilgotne, ciepłe środowisko jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów i bakterii. Ponadto, zapchany filtr może doprowadzić do awarii instalacji.

Jak pozbyć się grzybów z klimatyzacji?

Wystarczy regularny przegląd klimatyzacji w serwisie, obejmujący m.in.: sprawdzenie stanu instalacji, dezynfekcję oraz wymianę filtra kabinowego. Najlepiej udać się do serwisu minimum raz w roku - przed sezonem chłodniczym. Łatwo o tym zapomnieć, ponieważ obowiązkowe, coroczne przeglądy nie obejmują instalacji klimatyzacyjnej.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przed wejściem do samochodu, dobrze jest go wywietrzyć. W środku powinna panować temperatura 19-21 st. C. Podczas upałów, różnica między temperaturą na zewnątrz i wewnątrz pojazdu nie powinna jednak przekraczać 4 st. Odradza się również ustawiania nawiewu bezpośrednio na twarz. Warto co jakiś czas (min. 1 raz na 2 tygodnie) włączać klimatyzację, nawet poza okresem letnim, aby elementy zachowały pożądaną sprawność.

Zapraszamy do Katowic lub Bytomia na kompleksowy serwis klimatyzacji w promocyjnej cenie. Umów się na wizytę >


‹ wróć do listy aktualności i porad

Kontakt

Katowice, Kościuszki 261
32 202 70 03
cc@fiat-partner.pl

Bytom, Strz. Bytomskich 40B
32 280 65 65
cc@fiat-partner.pl

Zobacz trasę dojazdu