Zmień markę
Sprawdź ofertę marki Fiat
Sprawdź ofertę marki Fiat Professional
Sprawdź ofertę marki Jeep

Partner Fiat Professional

  Katowice   Bytom

Fiat DUCATO CNG+BENZYNA tel. 692 377 219

Rocznik 2019
108 900 PLN 129 850 PLN

Opis samochodu

Prezentowany Fiat Ducato 3.0 CNG+Benzyna to rewelacyjne auto, które doskonale sprawdzi się jako transport w aglomeracjach miejskich. CNG posiada szereg zalet, poza znacznie niższą emisją spalin, które wyróżniają go na tle konkurencyjnych paliw.

Fiat Ducato CNG będzie miał koszty eksploatacji niemal dwukrotnie niższe niż w przypadku aut elektrycznych oraz znacznie niższe niż w przypadku samochodów hybrydowych. Koszt 1 kg CNG to zaledwie 3,30 zł, natomiast w przypadku posiadania własnej instalacji – zaledwie 1,80 zł/kg! Dodatkowo na tego typu paliwo od 1 września 2019 roku obowiązuje akcyza „0”.

Od strony technologicznej cały proces, od sprężenia poprzez zatankowanie pojazdu, odbywa się w hermetycznych, wysokociśnieniowych instalacjach, co minimalizuje ryzyka np. wycieków. W odróżnieniu od benzyny, diesla czy LPG nie ma konsystencji płynnej i nie rozlewa się, a więc nie tworzy kolejnych potencjalnych sytuacji zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Dzięki temu Fiat Ducato 3.0 CNG będzie nie tylko oszczędny i bezpieczny dla środowiska, ale także bez problemu można parkować i zostawiać go w podziemnych parkingach i garażach.

CNG – w ochronie środowiska

CNG jest paliwem ekologicznym. Charakteryzuje się niską zawartością węgla, prostą budową paliwa - cząsteczki metanu (CH4), przez co emisja zanieczyszczeń związanych z jego spalaniem w tym emisja cząstek stałych, które mają zasadniczy wpływ na powstawanie smogu, a tym samym na zdrowie mieszkańców aglomeracji, ograniczona została do minimum. Stąd CNG jest popularnym rozwiązaniem w wielu europejskich miastach i regionach o dużym zanieczyszczeniu powietrza. Pojazdy komunikacji miejskiej zasilane CNG stanowią idealny miks ekologiczny w połączeniu z pojazdami elektrycznymi.

CNG – w aglomeracjach miejskich

Mało kto wie, że... zbiorniki CNG poddawane są testom balistycznym i ogniowym, a to dowodzi, że spełniają one najsurowsze kryteria bezpieczeństwa – zapis testu w poniższych linkach:

Nic dziwnego, że miasta takie jak Bruksela, Madryt czy Paryż w komunikacji miejskiej całkowicie zrezygnowały z diesli i stawiają m.in. na pojazdy zasilane CNG np. Fiata Ducato 3.0 CNG. Ponadto w Brukseli śmieciarki zasilane CNG mają zgodę na pracę w nocy - ze względu na niską emisję hałasu i smogotwórczych spalin.

Porównanie emisji składników spalin pojazdów zasilanych CNG, benzyną oraz olejem napędowym:

Składnik

W stosunku do benzyny

W stosunku do oleju napędowego

NOx – tlenki azotu

Obniżenie o 50-80%

Obniżenie do 80-90%

CO2 – dwutlenek węgla

Obniżenie o ok. 20%

Obniżenie o ok. 15 %

PM – cząstki stałe, sadza

Obniżenie o 60-80%

Obniżenie do 99%

CNG – właściwości fizyczne gazu

Właściwości fizyczne gazu CNG sprawiają, że jest to paliwo bezpieczniejsze od benzyny, diesla, czy gazu LPG. Ponieważ gaz CNG jest lżejszy od powietrza, to w razie rozszczelnienia instalacji – np. podczas wypadku - natychmiast ulatnia się do atmosfery i mieszając się z powietrzem tworzy stężenia niepalne. Zakres palności gazu ziemnego to przedział 5-15% w mieszaninie z powietrzem. Co ważne - paliwo CNG posiada najwyższą, wśród wymienionych paliw silnikowych temperaturę samozapłonu, wykazując się wyższymi parametrami bezpieczeństwa w tym zakresie.

Zapytaj o ten samochód

Oddzwonimy w ciągu godziny, w godzinach pracy salonu.
Na zapytania e-mail odpowiemy najpóźniej następnego dnia roboczego.


Katowice

Marek Ciborowski
Samochody dostawcze
tel. 500 606 700
m.ciborowski@fiat-partner.pl

Adam Niestrój
Samochody dostawcze
tel. 511 293 511
a.niestroj@fiat-partner.pl

Artur Wituła
Samochody dostawcze
tel. 513 183 838
a.witula@fiat-partner.pl


Bytom

Andrzej Hanusek
Samochody dostawcze
tel. 692 377 219
a.hanusek@fiat-partner.pl

Dawid Jeżak
Samochody dostawcze
tel. 536 222 999
d.jezak@fiat-partner.pl

×

Umów jazdę testową

Podaj dane a my oddzwonimy do Ciebie!

Data i godzina jazdy Nie wybrano daty zmień

Zobacz pozostałe modele Fiat Ducato Zabudowy

Kontakt

Katowice, Kościuszki 261
32 202 70 03
cc@fiat-partner.pl

Bytom, Strz. Bytomskich 40B
32 280 65 65
cc@fiat-partner.pl

Zobacz trasę dojazdu