Zmień markę
Sprawdź ofertę marki Fiat
Sprawdź ofertę marki Fiat Professional
Sprawdź ofertę marki Jeep

Partner Fiat

  Katowice   Bytom

Instalacja LPG - Fakty i mity

Kalkulator oszczędności Oblicz ile oszczędzisz?

Jakie jest prawdziwe oblicze instalacji gazowej?
Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące instalacji gazowych LPG. Kliknij na wybranym pytaniu aby zobaczyć odpowiedź i zweryfikować swoją opinię na temat instalacji gazowych.

Właściwe dobranie instalacji gazowej i jej precyzyjna kalibracja jest kluczem do sukcesu, tzn. bezawaryjnej pracy i zmniejszenia kosztów eksploatacji samochodu o 60%. Wybór odpowiedniego warsztatu montującego instalacje jest tematem bardzo istotnym. Kierowanie się wyłącznie ceną instalacji czy montażu nie jest dobrym rozwiązaniem. Praktyka pokazuje, że jeżeli silnik miał problem z pracą na gazie, związane było to jednie z niesprawnością techniczną pojazdu i błędnym montażem, a nie gazem jako paliwo.
Urządzenia i elementy gazowej instalacji zasilającej zanim zostaną zamontowane w samochodzie muszą przejść szereg bardzo skomplikowanych badań, których potwierdzenie znajduje się na korpusie każdego z urządzeń w formie znaku homologacji międzynarodowej. Badaniu podlega również cała instalacja zasilająca silnik paliwem gazowym, której zasady montażu określa obowiązujące w naszym kraju Prawo Drogowe. We wszystkich przypadkach staranność montażu i niezawodność instalacji gwarantuje użytkownikowi bezpieczeństwo i przyjemność prowadzenia za mniejsze pieniądze.
Montaż instalacji nie opłaca się tylko w przypadku, gdy auto stoi w garażu. Po przejechaniu około 16-18 tys. km zwraca się koszt instalacji gazowej, a samochód, który przejechał ok. 150 tys. km na autogazie zarobi na nowy, gdyż tyle można zaoszczędzić!
Nieprawda, instalacje LPG można zamontować niemal w każdym samochodzie. Systemy wtrysku gazu produkowane są według najnowszych technologii.
Wcześniej tak bywało - samochody wyposażone w instalacje starszej generacji mogły wykazywać mniejszą moc silnika. Teraz, sekwencyjny wtrysk gazu, odpowiednio dobrana instalacja i prawidłowo wykonany montaż - nie powodują utraty mocy!

Kalkulator LPG

l/100km
km

Wynik

  • Koszt przejechania 100 km na benzynie to
  • Koszt przejechania 100 km na gazie to
  • Zysk na każde 100 km na gazie to
  • Koszty instalacji zwrócą się po km czyli mies.

Wyślij zapytanie do serwisu

  • Oddzwonimy w ciągu godziny, w godzinach pracy serwisu.
  • Na zapytania e-mail odpowiemy najpóźniej następnego dnia roboczego.

Kontakt

Katowice, Kościuszki 261
32 202 70 03
cc@fiat-partner.pl

Bytom, Strz. Bytomskich 40B
32 280 65 65
cc@fiat-partner.pl

Zobacz trasę dojazdu