4.5

Grzyby w klimatyzacji

Opublikowano: 18 kwietnia 2018
Klimatyzacja jest podstawą komfortowej podróży podczas upalnych dni. Jednak źle wyregulowana i zagrzybiona może stać się przyczyną poważnych infekcji, zwłaszcza u osób z obniżoną odpornością. Podobnie jak stacjonarne klimatyzatory, regularnemu czyszczeniu należy poddawać klimatyzacje samochodowe. Wilgotne, ciepłe środowisko jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów i bakterii. Ponadto, zapchany filtr może doprowadzić do awarii instalacji.
Grzyby w klimatyzacji

Jak pozbyć się grzybów z klimatyzacji?

Wystarczy regularny przegląd klimatyzacji w serwisie, obejmujący m.in.: sprawdzenie stanu instalacji, dezynfekcję oraz wymianę filtra kabinowego. Najlepiej udać się do serwisu minimum raz w roku - przed sezonem chłodniczym. Warto o tym pamiętać, ponieważ obowiązkowe, coroczne przeglądy nie obejmują instalacji klimatyzacyjnej.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przed wejściem do samochodu, dobrze jest go wywietrzyć. W środku powinna panować temperatura 19-21 st. C. Podczas upałów, różnica między temperaturą na zewnątrz i wewnątrz pojazdu nie powinna jednak przekraczać 4 st. Odradza się również ustawiania nawiewu bezpośrednio na twarz. Warto co jakiś czas (min. 1 raz na 2 tygodnie) włączać klimatyzację, nawet poza okresem letnim, aby elementy zachowały pożądaną sprawność.

Zapraszamy do Katowic lub Bytomia na kompleksowy serwis klimatyzacji w promocyjnej cenie.

Nie znalazłeś samochodu dla siebie?

Zostaw numer telefonu. Odezwiemy się z nową ofertą!

×

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Katowice
Bytom

Poproś o telefon

Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy!

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz - odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego!

Numer telefonu jest wymagany. GWARANTUJEMY, że zadzwonimy tylko aby dopytać o szczegóły Twojego zapytania. Twój telefon nie zostanie wykorzystany w żadnym innym celu!